Firefox Quantum – czyli Firefox od nowa

Firefox zaprezentował jakiś czas temu nową wersję swojej przeglądarki – czyli Firefox Quantum. Aktualnie pozostająca jeszcze w fazie testów beta, nowa wersja Firefoxa przynosi naprawdę sporo zmian na lepsze.

Twórcy Firefoxa Quantum chwalą się silnikiem, który został napisany całkowicie od nowa. Nie jest to kolejna poprawka do Firefoxa, z którego korzystaliśmy od lat. Przede wszystkim zapewnia szybsze renederowanie stron internetowych przy mniejszym obciążeniu komputera. Przeprowadziliśmy testy i różnice są widoczne gołym okiem. Nowy Firefox nie tylko dorównuje Chromowi (aktualnie najczęściej używanej przeglądarce w sieci), ale często go wyprzedza.

Zmieniono także wygląd interfejsu dostosowując go bardziej do współczesnych wymogów. Oficjalna premiera ma nastąpić 14 listopada, ale do tego czasu możemy wszyscy testować wersję beta. Po 14 listopada wszyscy, którzy aktualnie korzystają z Firefoxa otrzymają aktualizację do nowej wersji.

Aktualnie od bardzo dawna najbardziej popularną przeglądarką w sieci pozostaje Google Chrome, co ma swoje plusy i minusy. Chrome niestety staje się powoli „ciężki”, co szczególnie widoczne jest na starszych komputerach. Nasze testy dowiodły, że nowy Firefox radzi sobie od niego zdecydowanie lepiej na „biurowych” komputerach, które do tej pory najczęściej pozostają jeszcze na procesorach typu Intel Core 2 duo. Również na nowoczesnym sprzęcie nowy Firefox radzi sobie doskonale, dzięki zaimplementowanemu zaawansowanemu wsparciu nowoczesnych procesorów i GPU.

Jeżeli Chrome zaczyna Was powoli denerwować to zdecydowanie warto sprawdzić nową wersję przeglądarki stron internetowych od Mozilli. Więcej na ten temat możecie przeczytać na oficjalnej stronie www.

Pozostałe wpisy